עו”ד יניב פרץ

עו”ד יניב פרץ, נעים להכיר:

עו”ד יניב פרץ (38) נשוי ואב לשלושה (6, 3, 0.2). שותף במשרד עורכי דין העוסק במשפט פלילי, משפט מנהלי וזכויות אדם.

בצה”ל: לוחם בגדוד 13 של חטיבת גולני (1999-2002). השתתפתי באירועי משמעותיים ובגזרות מגוונות – בגין חלק מאירועים אלו אף זכיתי למספר אותות הצטיינות ושבח:

מצטיין אירועי “גאות ושפל” ינואר 2001 חנוכה-תשס”א, תעודת הצטיינות “על מקצועיות, מצויינות ודוגמא אישית למופת”, מאת מפקד האוגדה, תת אלוף יאיר נוה – מפקד אזח”ע,

מצטיין אלוף פיקוד צפון, מאת האלוף גבי אשכנזי- במסגרת טקס מצטיינים ביום העצמאות ה-53 למדינת ישראל – תעודת “הצטיינות בטיפול רפואי במסגרת פעילות מבצעית שהביאה להצלת חיי אדם”,

ומצטיין הרמטכ”ל, רא”ל שאול מופז, ואורח כבוד שלו בטקס סוף קורס טייס – שנת 2000.

הוכשרתי כעו”ד בשנת 2009, מקצוע בו אני עוסק באהבה, מסירות ותחושת שליחות עצומה. המשרד זכה לפרסום והצלחות רבות, עסק בעבר ועוסק בהווה בתיקים בעלי פרופיל תקשורתי גבוה וכו’.

כעו”ד פלילי הפועל עמוק ומזה זמן רב בפן החברתי מבלי קשר לבחירות כאלה או אחרות – אני מזוהה באופן מובהק עם מספר מאבקים ציבוריים חשובים, בין היתר: עם המאבק לזכות הגישה אל צמח הקנביס לחולים הזקוקים לו לרבות תמיכה רבתי במאבק לזכות הגיש לקנביס גם לצורך שימוש פנאי (לגליזציה) – כעו”ד שיודע כי מדובר בצמח פלא שהוצא מהחוק משיקולים של תועלת כלכלית ליחידים ובמרמה והדבר מתאפר בישראל לצערי עד היום – ומציאות פוגענית זו פוגעת גם בחולים וגם מביאה להפללת משתמשים לצרכי פנאי.

כעו”ד סייעתי לאלפי אנשים שהופללו בגלל זכות שאני מאמין שמגיעה להם לפי כל צדק, דין והגיון. בין היתר פעלתי והייתי מעורב בהפקת עצרות ענק בכיכר רבין בשנים 2013, 2014, 2015 השתתפתי בישיבות אי-ספור בכנסת בנושאים אלו עוד.

המאבק למען חופש התרבות בישראל (“תנו לרקוד בשקט”) – מדובר במאבק למען הזכות של כל אחד ואחת מאיתנו שלא להיות מופלה לרעה בעקבות סגנון מוזיקלי או תרבותי. המאבק קם לתחייה לאחר פגיעה עקבית באירועים תחת כיפת השמיים שהתרחשו בשנת 2019 למגוון אירועים מגוון סגנונות מוזיקלים. עו”ד יניב פרץ משמש הדובר של העמותה ונבחר על ידי חברי האסיפה לשמש האיש שיגן בתקשורת על ערכי המאבק ויקיים הסברה נכונה שלו.

המאבק כנגד אלימות משטרתית וכינון חוקה בישראל.

אני מאמין:

אני מאמין שנולדנו כבני חורין וערכים כגון: חופש, חירות והיות האדם ריבון על עצמו הם הערכים המקודשים ביותר שלנו כיחידים.

אני מאמין שלכל אדם יש זכות בלעדית להחליט את החלטותיו האישיות בעצמו לפי במכלול האמונות והערכים עליהם גדל ולשלוב בהם כל סוג של חופש וחירות כריאות עיניו – עצם היכולת להחליט באופן כזה מוגדרת כזכות האוטונומיה של הפרט – מבלי התערבות ממסדית חיצונית בין שיקולי החלטותיו ככל שאין הוא מזיק לאחר.

אני שואף לחיות בחברה שמשקפת ערכים של אמת וצדק בין שיקוליה ואשר מכבדת כל אדם באשר הוא אדם.

אני דוגל, אשאף ואחתור למען טוהר השלטון ושקיפות מירבית ממי שמבקש לשמש כמנהיג בחברה – ולו ברמה המינימאלית ביותר.

אני חש חוסר שקיפות משווע מצד הממשל תוך התנכלות והפלייה רבתי בנושאים רבים למענם אפעל: ראשית –האיסור על צמח הקנביס, הקטנת ערכי המיסים המטורפים אותם משלמים מרבית האוכלוסיה: ארנונה, מע”מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי, אגרות חידושי רכב, מחירי הדלק ועוד, אפעל כנגד חקיקת יתר שמשמת בעיקר לעשיית רווחי הון של גופים פרטיים, מאבק ההורים הגרושים והחזרת ערכי השיוויון בתוך המשפחה בין אבהות ולאימהות ובוודאי שגם עם פירוק התא המשפחתי.

אפעל לצמצום סמכויות השוטרים למינימום הנדרש תוך יצירת תנאי סף גבוהים יותר למתגייסים לשורות המשטרה לרבות העלאת שכרם של כל כוחות הביטחון בהתאם – כך נחזיר את האמון הפגום בין הציבור למשטרה לדוגמה.

מנקודת מבטי כבר אין ימין או שמאל בישראל והפוליטיקה ואנשי הציבור נשחקו ונרקבו עד דק והם שרויים, לא בהרבה בשונה מראש הממשלה המכהן, במאבק הישרדותי בעיקר ושכחו את הציבור אותו הם משרתים. הבנתי זאת שהגעתי לקלפי בפעם האחרונה ונותרתי ללא ברירת הצבעה שתשקף את ערכי ואת עמדותי.

אני רואה בפוליטיקה הקיימת יצור כלאיים צמא דם אשר מלא ומעלה הבטחות חסרות כיסוי או בסיס פעם בארבע שנים (והפעם פעם בארבעה חודשים) והקשר שלו לאזרח ומצוקותיו תועלתני במקרה הטוב ונצלני עד מחפיר במקרה הרע. בנקודת זמן זו הבנתי שאין אלטרנטיבה שפויה ואל לנו ובטח לא לי לשקוט להסכים, ולו בשתיקה, למצב עגום זה. זה הייצור הזה יש לגדוע מן הראש ואינני חושש לעמוד למענכם בפרץ ולעשות כן. כאן בדיוק מגיעה ההזדמנות לרשימת “עוצמה ליברלית כלכלית” אשר שמה למענה – בראש ובראשנה אתכם. רשימה ליברלית ואמיצה אשר מורכבת מאנשים שפועלם מתרחש בלי קשר למועד שנת הבחירות.

אם אתם מרגישים כמונו – הפעם יש לכם למי להצביע.

Scroll to Top
דילוג לתוכן